Priatelíte sa s počítačom? Že ani nie? Trošku? Veľmi radi? Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, ste na správnom mieste! Alexandra si pre vás pripravila množstvo zábavných úloh a užitočných informácií, ktoré vás prevedú druháckou informatickou výchovou. Tak nasadnite na myši (počítačové) a ide sa!

Tretiaci, vy už isto máte prvé krôčky s počítačom za sebou. To je super, lebo spolu s Alexandrou a jej počítačovou myškou Megy prejdete ľahko tretiackou informatickou výchovou. Bude to zábavná a poučná spoločná cesta. Tak nasadajte na počítačové myšky a hurá do InFóoorMatického sveta!

Štvrtáci, vy ste už určite informatickí "ostrieľanci". Ale aj pre vás si Alexandra pripravila zábavné a tvorivé úlohy. Trochu ťažšie, ale veď vy si s nimi poradíte. Ich riešením  prejdete celou štvrtáckou informatickou výchovou. No a aby vám nebolo ľúto, tak ako mladší kamaráti nasadnite na počítačové myši a ide sa!

"Informatika s Alexom 5. - 6." je digitálna učebnica informatiky určená pre 5. - 6. ročník ZŠ, resp. 1. ročník 8-ročných gymnázií.

Je vypracovaná v súlade s novým ŠVP, ktorý vstúpil do platnosti od 1.9.2015.