Pripravte sa na nový školský rok s eUčebnicami pre 1.stupeň ZŠ

Prázdniny končia, je najvyšší čas pripraviť sa na nový školský rok. Ak na 1. stupni ZŠ učíte s našimi eUčebnicami, obsahujú aj témy, pri ktorých používame voľne dostupný softvér. Preto prinášame jeho zoznam a stránku, kde nájdete odkazy a postupy na jeho inštaláciu.

2. ročník v AA škole — informatika podľa iŠVP

Okrem programu RNA – Revelation Natural Art (má ho každá škola z centrálnej dodávky softvéru), používame programy Lapoda Rozprávka a Baltík alebo Scratch Junior.  Posledne menované ako rôzne alternatívy pre tematické celky týkajúce sa algoritmizácie a riešenia problémov.

3. ročník v AA škole — informatika podľa iŠVP

Programy používané v 2. ročníku, na písanie WordPad, MS PowerPoint a na tvorbu animácií  program Pivot.

Nepovinné programy

V AA škole je dostatok interaktívneho materiálu, ale ak chcete, môžete si nainštalovať aj tieto programy:

  • Upratovanie — umožní nácvik jednoduchého a dvojitého kliku myškou;
  • Sebran — umožní nácvik jednoduchého kliku myškou, orientácia a jednoduché písanie písmen i čísiel na klávesnici. Je využiteľný aj ako výučbový softvér;
  • GCompris — používanie medzerníka, pohyb pomocou klávesov so šípkami, riešenie úloh z algoritmizácie. Je taktiež využiteľný aj ako výučbový softvér.

4. ročník v Moodle učebnici — informatická výchova podľa ŠVP

V starej verzii učebníc používame Drawing for Children, GCompris, Pivot, RNA — Revelation Natural Art, Baltík, MS Word, MS PowerPoint a podľa výberu školy jeden z nasledovných programov RSS — Revelation Sight and Sound, Imagine alebo Scratch.

Odkazy na overené zdrojové stránky voľne dostupných programov a návody na ich inštaláciu nájdete tu.

Zároveň vám prinášame aktualizovaný TPU informatiky pre 2.-3. ročník ZŠ (podľa iŠVP) a aby ste nemuseli hľadať v starých článkoch aj TPU informatiky pre 4. ročník ZŠ (podľa ŠVP).

TPU informatiky AA škola verzia z 21.08.2017

TPU informatická výchova 4.

Uložiť

Uložiť