Po roku v rodine Usporiadaných — štruktúry zábavne

5. 12. 2017

Po roku sa v 3+ eUčebnici informatiky opäť venujeme štruktúram. A ako ináč, ak nie s tetou Izoldou, ujom Vendelínom a tentoraz aj ich synom Hugom. Vrátime sa k postupnostiam, ale naučíme sa aj orientovať v tabuľkách, rôznym spôsobom spracovať a získavať z nich údaje.

 

Rodinná knižnica skrýva v sebe úlohy na rôzne usporiadanie kníh, ale aj prípravu na orientáciu sa v tabuľke. Na ktorej polici a ktorom mieste sa nachádza obľúbená kniha Huga?

 

Ujo Vendelín často pomáha tete Izolde. Tentoraz ukladá nákup do špajze. Potraviny musí uložiť tak, aby sa najprv míňali tie, ktoré majú skorší dátum spotreby.

 

Teta Izolda rada štrikuje, pričom si vymýšľa si vlastné pruhované vzory. Počty riadkov jednej farby si zapisuje číslami. A úlohou žiakov je doplniť pokračovanie postupností.

 

V rodine Usporiadaných sa tabuľka využíva často. Teta Izolda si napríklad robí prehľad o svojich zaváraninách. Keďže zavára len to, čo sa urodí na jej záhrade, môže z tabuľky vyčítať, v ktorom roku sa jej urodilo najviac jahôd či uhoriek.

 

Ujo Vendelín zas prepadol fitnessu. Zaznamenáva si do tabuľky športové výkony a plánuje, kedy dosiahne svoje veľké športové ciele. Okrem týchto úloh žiaci vytvárajú vlastné tabuľky na rôzne účely a vypĺňajú si ich vlastnými údajmi.

Na tieto úlohy sa môžete tešiť v 19. a 20. hodine 3+ eUčebnice.  Počkajte však chvíľku na jazykové korekcie a nahratie dabingu. ;o)

PS: Zväčšené obrázky si pozrite v galérii nižšie.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť