Silvester v Akadémii Alexandra

Na Silvestra sa ľudia zabávajú veselými situáciami, ktorý im odchádzajúci rok priniesol. Nemyslite si, že pri tvorbe online učebníc sa nám humor vyhýba. Práve naopak! Lebo našim cieľom je, aby na informatike bola popri práci aj zábava.

Príklad?

V ôsmackej informatike tvoria žiaci prezentáciu rozvetvenú viacerými smermi. Témou je ranná dilema pri obliekaní ponožiek:

„Je ráno, obliekaš sa a vytiahneš ponožky. Nasleduje takéto rozhodovanie. Sú čisté či použité? Ak sú čisté, sú deravé alebo nie? Ak sú deravé, vidieť to? Ak sú použité, páchnu alebo nie? Ak páchnu len trochu, pomôže chvíľu ich vetrať z okna, ak páchnu moc, treba začať znova s ďalším párom ponožiek. To isté platí pre tie príliš deravé.“

Popri nahrávaní dabingov zažijeme tiež množstvo veselých situácií.

Ako sa nahrávala myška Megy? Usmejte sa! Nie takto, poriadne roztiahnite ústa! Keby ste nemali uši, ústa máte okolo celej hlavy. Hotovo? A teraz skúste takto rozprávať celý deň.

Znie to možno takto:

 

A predstavte si, že vám niekto zavolá. Svoj, aj jeho hlas počujete presne ako myšku Megy.

Hlavičke sa tiež občas pritrafí nejaký brept…

 

Alebo pri nahrávaní „asistujú“ susedia s pílou, stíhačky, či (v ukážke) štvornohý miláčik…

 

No a nechtiac sa pritrafí aj nejaká dvojzmyselnosť…

 

Verili by ste, že všetkých troch škriatkov — Šibalka, Motajka, Mazáčika, ale aj agenta Šifru, tvorivé pero Fero, uja Mikrofóna, ba i JUDr. Paragrafa nám dabuje jeden človek? Je síce pravda, že sme Martinovi Nichtovi technicky pomohli, ale sme vďační za jeho dabing takmer všetkých mužských postavičiek z učebnice.

Vypočujte si ukážky Mazáčika, agenta Šifru, uja Mikrofóna, tvorivé pero Fero a JUDr. Antona Paragrafa.

 

Občas sme nútení zneužiť v dabingu aj nejakého rodinného príslušníka. Potom nahrávanie vírusu Vira (aj s komentárom) dopadne takto:

 

Pri nahrávaní Ivice klávesnice, ktorú nám dabuje Lucka Surgošová, boli aj deti. A tak nám po nich ostala táto veselá spomienka:

 

Želáme Vám, aby aj váš rok 2019 bol plný pohody, radosti a humoru.

Saška, Alex, Evka a Maťka — vaši Alexáci