Objednajte si učebnice už pred letom a získajte zľavu na vzdelávanie vo výške 100%

Koniec školského roka sa blíži a nastáva ideálny čas na to, aby ste predišli septembrovému zhonu s nákupom našich učebníc informatiky. Keďže aj my si radi rozložíme prácu rovnomerne a zároveň chceme niečo spraviť pre učiteľov I. stupňa, rozhodli sme sa ponúknuť vám malú motiváciu. 🙂

Školy, ktoré si objednajú a zaplatia eUčebnice na šk. rok 2019/20 do 10. júla 2019, dostanú 100% zľavu na vzdelávanie Online kurz Programovanie v jazyku Scratch Junior a metodika výučby programovania pre ľubovoľný počet učiteľov, ktorí budú používať naše učebnice. Hodnota kurzu je 20 EUR/účastníka. Kurz je vhodný najmä pre učiteľov I. stupňa ZŠ a prebehne v poslednom augustovom týždni.

Aký je postup:

 • objednajte si naše eUčebnice na nový školský rok,
 • obratom vám príde faktúra, ktorú je potrebné uhradiť do 10. júla, zároveň vám príde formulár na vytvorenie kont pre skupiny žiakov a ich učiteľov, ten vyplníte, až budete vedieť, ktorý učiteľ bude koho učiť,
 • po pripísaní platby na účet vám príde emailom zľavový kód,
 • objednáte si vzdelávanie pre toľko učiteľov, koľko potrebujete a do objednávky doplníte zľavový kód,
 • následne obdržíte faktúru na 0 EUR,
 • a už sa len môžete tešiť na stretnutie koncom augusta – pozvánka príde na email, ktorý uvediete v objednávke vzdelávania.

Čo prinášame do nového školského roka:

 • doplnenie a skompletizovanie chýbajúcich lekcií a metodiky – už žiadne nedokončené kapitoly a čakanie na doplnenie
 • postupné vylepšenia na základe vašich pripomienok, viac o zmenách v AA škole sa dočítate tu
 • aktualizácia textov a obrázkov
 • kompletné učebnice pre 2. – 8. ročník ZŠ a primu – terciu OG
 • učebnice Pythona 1 a 2 pre SŠ, prípadne 9. ročníky ZŠ a krúžky programovania

Aké máme ďalšie plány:

V nasledujúcom školskom roku chceme naďalej vylepšovať metodiku v našich učebniciach. Zároveň vidíme, že sa stále viac do popredia dostáva aj robotika. Máme s ňou veľké plány, ale potrebujeme trošku času posedieť si nad ňou a pripraviť pre vás a vašich žiakov úžasné veci. Radi by sme postupne vytvorili aj učebnicu pre 9. ročník, ktorá ponúkne viacero alternatív pre obsah vašich hodín.

Nie všetko je pozitívne a nie všetko vyjde:

Tak trochu zlá správa pre nový školský rok je, že sme museli zdvihnúť ceny učebníc z 2,50 EUR na 3 EUR. Je to z toho dôvodu, že sme sa od 1.2. stali platcami DPH. Ceny sme zdvihli len o hodnotu DPH, pre nás zostáva príjem z učebníc nezmenený. Trošku pozitívne na tom je, že pokiaľ vyberáte peniaze od žiakov, budete trochu menej zasypaní centovými mincami. 🙂

Tiež nás mrzí, že sme tento rok opäť nestíhali a nedokončovali sme najmä učebnicu 8. ročníka tak, ako bolo v pláne. Práve preto sme si povedali, že miesto opätovného naháňania lekcií pre 9. ročník si radšej doprajeme rok na dotiahnutie toho, čo vám už ponúkame a pokojnú prípravu toho, čo vám ešte ponúknuť chceme.

Aj do ďalšieho školského roka sme tu pre vás a naším prvoradým cieľom je vytvárať materiály, ktoré budú vašich žiakov i vás posúvať ďalej. Sme vďační za každú spätnú väzbu a veríme, že nám naďalej zostanete verní, alebo ak ste nás doteraz nevyskúšali, odhodláte sa na to práve teraz. Tešíme sa na spoluprácu.

Vaši Alexáci