Doložky a iné novinky v AA škole

Chceli by sme Vás potešiť správou, že sme získali odporúčacie doložky k učebniciam informatiky pre 3. a 4. ročník ZŠ. Na ich úhradu môžete teda použiť príspevok MŠVVaŠ SR.

Na aké ďalšie novinky sa môžete ešte tešiť?

Licencie

Už dlhšiu druhý rok dostávate od nás licencie do viacerých druhov učebníc, vrátane učebníc pre nižšie ročníky. Vynútila si to pandémia a potreba vrátiť sa k niektorým témam. Na druhej strane máte takto možnosť obohatiť žiakom obsah o ďalšie témy. V tomto školskom roku sme sa preto rozhodli, že bez ohľadu na to, aké učebnice si objednáte, dostanete automaticky prístup do všetkých učebníc. Cenu pritom nemeníme – stále sú to 3 €/ žiaka a rok, bez ohľadu na počet sprístupnených učebníc. Rozhodli sme sa tak aj preto, že sa niektoré odvážne školy púšťajú do reformných krokov už od budúceho školského roku. Kým vám predstavíme nové učebnice (áno, už o nich intenzívne premýšľame), môžete si takto poskladať obsah informatiky podľa svojich potrieb.

Zadávanie úloh, zobrazenie úspešnosti a hodnotenie

Naši programátori už pracujú na sľubovanej úprave učebníc pre prvý stupeň. Žiaci budú mať automaticky zadané všetky úlohy, učiteľ môže mimo ne pridávať tie vlastné – odovzdávacie. Úspešnosť celej skupiny/triedy svojich žiakov si môže kedykoľvek zobraziť bez predchádzajúcej zbytočnej práce. Tešíme sa, že sa vám s učebnicami v budúcom školskom roku bude ľahšie pracovať a kedykoľvek budete mať prehľad o práci a úspešnosti vašich žiakov.

Robotika

Otestovali sme niekoľko robotov vhodných pre žiakov prvého stupňa.  Okrem článku o našich skúsenostiach s nimi sa môžete tešiť aj na hodiny robotiky. V novom školskom roku ich nájdete v časti Klub expertov – Programovanie.

Webinárové zoznamky

Tak, ako každý rok, pripravujeme pre učiteľov niekoľko webinárových zoznamiek s našimi učebnicami. Ich termíny zverejníme v priebehu budúceho týždňa. Ak poznáte učiteľa informatiky, ktorému by ste radi naše učebnice predstavili, posuňte mu túto informáciu. Tešíme sa po dlhšom čase opäť na online stretnutia s učiteľmi.