Toto je bývalá InFóoorMatika s Alexandrou pre druháčikov. Ak ich aj v tomto školskom roku učíte informatiku, novú interaktívnu eUčebnicu (vytvorenú v súlade s iŠVP) nájdete na stránke AA školy.

Tretiaci, vy už isto máte prvé krôčky s počítačom za sebou. To je super, lebo spolu s Alexandrou a jej počítačovou myškou Megy prejdete ľahko tretiackou informatickou výchovou. Bude to zábavná a poučná spoločná cesta. Tak nasadnite na myši (počítačové) a hurá do InFóoorMatického sveta!

Štvrtáci, vy ste už určite informatickí "ostrieľanci". Ale aj pre vás si Alexandra pripravila zábavné a tvorivé úlohy. Trochu ťažšie, ale veď vy si s nimi poradíte. Ich riešením  prejdete celou štvrtáckou informatickou výchovou. No a aby vám nebolo ľúto, tak ako mladší kamaráti nasadnite na počítačové myši a ide sa!

"Informatika s Alexom 5 - 6" je digitálna učebnica informatiky určená pre 5. - 6. ročník ZŠ, resp. 1. ročník 8-ročných gymnázií.

Je vypracovaná v súlade s novým ŠVP, ktorý vstúpil do platnosti od 1.9.2015.

"Informatika s Alexom 7 - 8" je digitálna učebnica informatiky určená pre 7. - 8. ročník ZŠ, resp. 2. - 3. ročník 8-ročných gymnázií.

Je vypracovaná v súlade s novým ŠVP, ktorý vstúpil do platnosti od 1.9.2015.