Návod na stiahnutie videa z YouTube do počítača

V našich eUčebniciach nájdete aj linky na rôzne videá na internete. Občas sa však stane, že z technických príčin na strane YouTube niektoré video načítava dlhšie, ako by nám bolo milé, alebo sa zobrazí ospravedlnenie, že momentálne nie je z technických príčin k dispozícii a máte si ho skúsiť zobraziť neskôr.

Keď je video len ako doplnkový materiál, ešte sa tento nedostatok dá preklenúť inou činnosťou. Pokiaľ je však video súčasťou webzadania spracovaného do materiálu typu prednáška, zdržiava to žiakov pri práci.

Ak sa chcete poistiť a vyhnúť sa tejto situácii, môžete si video vopred stiahnuť do počítača a mať ho pre každý prípad pripravené na takúto situáciu.

Ako postupovať?

Kliknite na link s adresou videa v časti Kukuč aj na internet alebo DORE (DObrých RAdách pre učiteľa), kde je uvedený v rámci prípravy na hodinu. Otvorí sa vám uvedená stránka.okno s videom

Do adresy pred youtube napíšte ss a stlačte kláves Enter.doplneniess

Otvorí sa vám stránka s aplikáciou na stiahnutie videa. V nej si zvoľte typ súboru. Odporúčame MP4 vyššej kvality.vyber typu

Ihneď sa vám zobrazí okno, v ktorom si označíte, že chcete súbor uložiť.ulozenie0

 

 

 

Nakoniec si vyberiete miesto (priečinok) do ktorého ho chcete uložiť. Je už na vašom rozhodnutí, či si ho premenujete, alebo nie.

Takto môžete mať videá k dispozícii kedykoľvek.

ulozenie

Pre náročnejších je tu SaveDeo

Ak chcete vidieť aj veľkosť sťahovaného súboru, použite na sťahovanie webovú aplikáciu SaveDeo, ktorá má aj slovenské prostredie.

Do tohto okna len skopírujte adresu videa a stlačte tlačidlo stiahnuť.

sav1

Vyberte si v akom formáte ho chcete stiahnuť do svojho počítača a uložte.

sav2